T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Zehra BASKAK


zehra.JPG

Dr. Zehra BASKAK
Başhekim Yardımcısı

          1969'da Konya Ereğli ilçesinde doğdu. İlk, orta, lise ve üniversiteyi Konya'da okudu. 1992 yılında Selçuk Ü. Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyet sonrasında Tokat Merkez Çat Sağlık Ocağı Hekimliği'nde mecburi hizmetini yapmış ve 1994 yılında evlenerek İstanbul Beşiktaş Merkez Sağlık Ocağı Hekimliği'ne başlamıştır.
          2001- 2012 arasında İstanbul Taksim Eğt. ve Arşt. Hastanesi Başhekim Yard olarak satınalma, Performans, Gelir Tahakkuk, Evde Sağlık ve Gider Tahakkuk birimlerinde çalışmıştır.
          Kasım 2012'den itibaren İstanbul Taksim Eğt. ve Arşt. Hastanesi ana binada birim sorumlusu, Şubat 2013'den itibaren Levent Semt Polk. Sorumlu Hekimliği ve Haziran 2013 sonrasında da GOP Aliya İzzetbegoviç Semt Polk.'nin kurulum işlemleri ve Sorumlu hekimi olarak çalışmasını sürdürmüştür.
          Aralık 2013 itibariyle GOP Taksim Eğ. Ve Arş. Hastanesi başhekim yardımcılığı için sözleşme imzalamış ve GOP Aliya İzzetbegoviç Semt Polikliniği Sorumlu hekimliği'ne devam etmiştir. Ocak 2016 de sözleşmesi yenilenerek başhekim yardımcılığına devam etmiştir.
          15.07.2016 da ailevi nedenlerden dolayı başhekim yardımcılığından ayrılarak, 01.12.2017'ye kadar sigara bırakma polikliniğinde hizmet vermiştir. Poliklinik hekimliği yaptığı dönemde TİG, performans, laboratuvar analiz komisyon üyelikleri nedeniyle HBYS'nin ilgili bölümleri ve çalışmalarında bulunmuştur.
          01.12.2017 tarihinde aynı kurumda tekrar sözleşme imzalamış ve başhekim yardımcısı olarak çalışmaya devam etmektedir. Evli, 1 kız çocuk annesidir.
          Ayrıca 1999- 2010 arasında farklı firmalarda iş yeri hekimliği yapmıştır. Çalışma konuları ile ilgili eğitimlere katılmış,

• Anadolu Ü. Açık Öğr. Fakültesi İktisadi ve İdari Programlar Bölümü, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı'nı,

• Aile Hekimliği 1. Aşama Eğitimi Programını ve İşyeri Hekimliği Yenileme Programını bitirmiştir.