T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Osman Zeki ÖNER


osman.jpg
Op. Dr. Osman Zeki ÖNER
Başhekim Yardımcısı


29.08.1954 Tarihinde Rize/Ardeşen’de doğdum. İlk-Orta ve Lise tahsillerimi İstanbul’da tamamladım.1972-1978 Yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesinde öğrenim hayatımı geçirdim.1978 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldum.1 Yıl İstanbul Amerikan Hastanesi’nde cerrahi alanında asistanlık yaptım.1979 -1984 yılları arasında Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi’nde cerrahi ihtisasımı tamamladım.1985 Yılında Diyarbakır Asker Hastanesi’nde askerlik görevimi yerine getirdim.1985 Yılından itibaren 24 yıl boyunca Kütahya ili, Evliya Çelebi Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzman Doktoru olarak Görev yaptım.

Kütahya İlinde 7 yıl boyunca yerel televizyon kanalı olan Birlik TV ‘de Sağlık Bakanlığı ve Valilik olurlarıyla yerel canlı yayında “Sağlığınız İçin” adlı programda İstanbul, Ankara ve Eskişehir illerinden üniversitelerde ki akademisyenleri davet ederek sağlık alanında halkımızı aydınlattık.

2009 yılından itibaren SBÜ Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde cerrahi uzmanı olarak görev yapmaktayım. Son bir yıldan beri hastanemizde Başhekim Yardımcısı olarak çalışmaktayım. Evli ve 1 kız çocuk babasıyım. Orta derecede İngilizce bilmekteyim.5 adet Ulusal düzeyde yayınım mevcuttur.